Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Rzemieślnicy wśród laureatów VI edycji konkursu "Mój sposób na biznes"

[2013-11-21] Rzemieślnicy wśród laureatów VI edycji konkursu "Mój sposób na biznes"

Rzemieślnicy naszego Cechu znależli się  wśród laureatów VI edycji konkursu "Mój sposób na biznes". Na trzecim miejscu uplasowała się Pracownia Krawiecka EP Styl należąca do p. Elżbiety Serwatki. W konkursie wziął udział również p. Marcin Baran, prowadzący "Bar Frykas" przy ul. Zdrojowej w N. Saczu.
    Honorową nagrodę Konkursu otrzymał Cechmistrz p. Jan First, któremu Prezydent Ryszard Nowak wręczył statuetkę za  "długoletnią działalność i wkład w rozwój lokalnego rynku pracy".
    Zabierając głos z okazji wyróżnienia Prezes First powiedział:  „Prowadzę swój zakład już blisko 50 lat. Rozpoczynałem w 1965 roku. Początki nie były łatwe - ciągłe kontrole, sprawozdania. Pamiętam, tydzień, kiedy na sześć dni pracy, miałem pięć kontroli – wspominał Jan First. Można się było utrzymać na rynku, ale były olbrzymie trudności. Trzeba było być bardzo skrupulatnym, obowiązkowym i bardzo się pilnować, żeby nie stworzyć okazji do problemów. Ale były również dobre, sprzyjające rozwojowi okresy.  Reprezentuję mikroprzedsiębiorców, którzy są również potrzebni naszej gospodarce. Najlepszy dowód, jest taki, że ponad 95 proc. wszystkich przedsiębiorców w Polsce to mali i mikroprzedsiębiorcy, którzy dają pracę ok. 40 proc. zatrudnionych w gospodarce ludzi. Naszym największym atutem jest możliwość szybkiego przekształcenia się na inny profil”
   W konkursie zwyciężyła p. Aleksandra Matuszewska - Klinika Urody Laime, oferująca światowe nowości i najnowsze technologie z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej. Drugie miejsce zajął Tomasz Jurczak reprezentujący  Przedszkole Multimedialne „Tęczowy Ogród”. Wyróżnienia otrzymali: ATK Fashion Interior Sp. z o.o., Mecyje Sądeckie, „Centrum Wizażu i Stylizacji Rzęs” Katarzyna Barth oraz „Balanga” Natalia Tokarz.
   Uczestników uroczystą galę powitał prezydent Ryszard Nowak. „To dla mnie przyjemność i zaszczyt, że po raz szósty mogę otworzyć galę konkursu „Mój sposób na biznes”. Myślę, że ten konkurs wpisał się już w kalendarz wydarzeń na sądeckim rynku. Wierzę, że będzie nadal kontynuowany dla młodych przedsiębiorców, ale nie tylko, również dla tych, którzy zaczynają swój biznes, mają pomysł na biznes, dla tych, którzy chcą być aktywni na sądeckim rynku pracy” .
   Cele i założenia konkursu przedstawiła dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy p.  Stanisława Skwarło:  „Przy wyborze laureata jury brało pod uwagę m.in.: motywy podjęcia decyzji o uruchomieniu własnej firmy, przezwyciężanie problemów, innowacyjność i planowanie rozwoju. Oceniane były takie elementy jak poziom aktywności i zaangażowanie właściciela w funkcjonowanie firmy i jej wpływ na otoczenie, a zwłaszcza tworzenie nowych miejsc pracy”

Statuetki i nagrody wręczali prezydent Ryszard Nowak, Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych Marta Mordarska oraz Stanisława Skwarło - dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy. Galę VI edycji konkursu „Mój sposób na biznes” uświetnił występ zespołu Young Voice z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

wg. informacji Biura Prasowego miasta N. Sacza