Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Nowy Sącz ma Nowosądecką Kartę Rodziny

[2013-06-13] Nowy Sącz ma Nowosądecką Kartę Rodziny

Program Nowosądecka Karta Rodziny zacznie funkcjonować od 1 lipca 2013 roku. Ma na celu ochronę rodzin wielodzietnych, kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej, promowanie rodziny z dziećmi jako wartości, zwiększenie dostępności członkom rodzin wielodzietnych do dóbr kultury i sportu, usług komunikacji miejskiej oraz innych dóbr sprzyjających rozwojowi tych rodzin.
Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, gdzie przez rodzinę wielodzietną należy rozumieć rodzinę, której członkowie zameldowani są na pobyt stały pod wspólnym adresem na terenie miasta Nowego Sącza, w której na utrzymaniu rodziców/rodzica lub rodziny zastępczej pozostaje czworo i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje.

Co oferuje Program?
Program wprowadza oraz udostępnia w zbiorczej formie informacje o możliwościach korzystania z preferencyjnych form dostępu do dóbr i usług adresowanych do rodzin wielodzietnych oferowanych przez jednostki i spółki podległe Miastu Nowy Sącz oraz inne podmioty niepowiązane z miastem, które przystąpią do realizacji Programu jako partnerzy np. osoby fizyczne, firmy, organizacje pozarządowe, instytucje samorządu wojewódzkiego.
W ramach Programu wydawane są karty uprawniające do korzystania przez członków rodzin wielodzietnych z ulg i preferencji dostępnych w ramach Programu.

Szczegóły dotyczące zniżek i preferencji można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta, w specjalnej zakładce: http://www.nowysacz.pl/nowosadecka-karta-rodziny-o-programie.

źródło: str. internetowa miasta