To jest post jakiś tam

20 maja br. nasza szkoła - Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia im. Św. Jóżefa CRRiP w Nowym Sączu  organizowała Międzyszkolny Konkurs o Patronie Szkoły Świętym Józefie Rzemieślniku. Główne cele tego konkursu to:
1) włączenie się w obchody Roku Św. Józefa,
2) przybliżenie młodzieży sylwetki Św. Józefa, patrona pracy i rzemiosła,
3) zainteresowanie uczniów pogłębianiem i wzbogacaniem wiedzy o historii swojej wiary,
4) kształtowanie postaw etycznych,
5) wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 7 szkół, dla których organem prowadzącym jest Cech lub Izba Rzemieślnicza:

Branżowa Szkoła I stopnia w Krynicy-Zdroju Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu,
Branżowa Szkoła I stopnia CRRiP im. Jana Kilińskiego w Gorlicach,
Zawodowa Szkoła Branżowa I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych w  Nowym Targu,
Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Tarnowie,
Branżowa Szkoła I stopnia CRRiP w Zakopanem,
Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Złockiem CRRiP w Nowym Sączu,
Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia im. Św. Józefa CRRiP w Nowym Sączu.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 30 pytań, w tym zadania zamknięte jednokrotnego wyboru oraz otwarte z luką i krótkiej odpowiedzi.

Indywidualnie, równorzędnie  I miejsca zajęły: Małgorzata Oleksy oraz Bożena Miechurska-Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia im. Św. Józefa CRRiP w Nowym Sączu, III miejsce Klaudia Białoń-Branżowa Szkoła I stopnia CRRiP w Zakopanem, wyróżnienia: Urszula Kalisz-Branżowa Szkoła I stopnia CRRiP im. Jana Kilińskiego w Gorlicach oraz Karolina Kułach-Branżowa Szkoła I stopnia CRRiP w Zakopanem.

W klasyfikacji drużynowej na podium uplasowali się:

I miejsce-Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia im. Św. Józefa CRRiP w Nowym Sączu,
II miejsce-Branżowa Szkoła I stopnia CRRiP w Zakopanem,
III miejsce-Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Tarnowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. Również szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i publikacje: „Dzieje Rzemiosła Nowosądeckiego” oraz „Szkice o rzemiośle, polityce gospodarczej i Krakowie w XX wieku”, a zwycięskie obraz Św. Józefa.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.