Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Prezes First powołany do Powiatowej Rady Rynku Pracy

[2019-04-04] Prezes First powołany do Powiatowej Rady Rynku Pracy

3 kwietnia, w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, odbyło się I Plenarne Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza na kadencję w latach 2019-2023. Podczas spotkania Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wręczył powołania nowo wybranym członkom Rady.

- Chciałbym przede wszystkim serdecznie pogratulować Państwu powołania do nowego składu Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza na kadencję 2019 - 2023  - powiedział prezydent Ludomir Handzel a następnie wręczył akty powołania nowym członkom Rady.

W jej skład weszli:

Artur Bochenek - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza (Przewodniczący Rady),
Paweł Cieślicki - Przedstawiciel Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu,
Grażyna Cempa - Pulit - Przedstawiciel Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Nowym Sączu i Powiatu Nowosądeckiego,
Jan First - Przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu,
Jan Kociołek - Przedstawiciel Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” w Nowym Sączu,
Tadeusz Kruczek - Przedstawiciel NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” Rada Powiatowa,
Piotr Litwiński - Przedstawiciel Zarządu Sądeckiej Organizacji Turystycznej,
Andrzej Łukasik - Przedstawiciel Zarządu Powiatowego w Nowym Sączu, Forum Związków Zawodowych,
Tadeusz Nowak - Przedstawiciel Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota,
Józef Pyzik - Przedstawiciel Kongregacji Kupieckiej, Zrzeszenia Handlu i Usług,
doc. dr Marek Reichel - Prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (Wiceprzewodniczący Rady),
Stanisław Śmierciak - Przedstawiciel Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Sączu.
Funkcję Przewodniczącego Rady objął zastępca prezydenta miasta Artur Bochenek, zaś Wiceprzewodniczącego doc. dr Marek Reichel.

Informację o aktualnej sytuacji na rynku pracy przedstawił Tomasz Szczepanek, zastępca Dyrektora ds. Ewidencji i Świadczeń Sądeckiego Urzędu Pracy. Obecnie w Nowym Sączu są 1549 osoby zarejestrowane jako bezrobotne, co stanowi 3,4%.
Sylwia Lachowska, kierownik Działu Programów Rynku Pracy, zaprezentowała zmiany do Wyboru form aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych uprawnionych osób w ramach łącznej kwoty ustalonej dla Miasta Nowego Sącza, zgodnie z algorytmem na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w 2019 roku.
Na koniec Danuta Pacyna, kierownik Działu Usług Rynku Pracy zreferowała opinię w sprawie opisu efektów kształcenia oraz programu studiów, w tym planu studiów dla kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

***

Powiatowa Rada Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza to organ opiniodawczo-doradczy prezydenta miasta w sprawach polityki rynku pracy. Skład Rady wybierany jest na czteroletnią kadencję.
W skład Rady wchodzą przedstawiciele działających na terenie Nowego Sącza organizacji związkowych i organizacji pracodawców. Reprezentowane są także organizacje pozarządowe, zajmujące się statutowo problematyką rynku pracy. Do zasiadania w Radzie zapraszani są także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego lub nauki o szczególnej wiedzy i autorytecie w obszarze rynku pracy.
Do zakresu działania Rady należy między innymi inspirowanie przedsięwzięć prozatrudnieniowych w Nowym Sączu oraz ocena racjonalności wykorzystania środków na aktywizację lokalnego rynku pracy.

Źródło: Biuro Prasowe UM/AM Dostęp 2019-04-03