Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Zmiany w prawie. Konferencja w ratuszu
 
 
Autor wpisu: Piotr Tengowski
Liczba obrazów: 12 fotografii
Odzwiedziny: 85 wejść
Data utworzenia: 09 styczeń 2019
Autor wpisu: Piotr Tengowski
Liczba obrazów: 16 fotografii
Odzwiedziny: 778 wejść
Data utworzenia: 20 marzec 2018
 
[2018-05-14] Zmiany w prawie. Konferencja w ratuszu
 
Zmiany w prawie istotne dla przedsiębiorców były tematem konferencji, która odbyła się w sądeckim ratuszu (9 maja). Wątpliwości wyjaśniali eksperci i doradcy. Spotkanie objął patronatem prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Z inicjatywą spotkania wystąpili sądeccy rzemieślnicy, za co podziękował im zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech. – Bardzo chętnie włączyliśmy się do tej inicjatywy, wsparliśmy ją organizacyjnie i logistycznie. Reagujemy na zmieniające się otoczenie prawne, kontekst prawny. Sytuacja podlega bardzo dynamicznym zmianom. Państwo jesteście zmuszeni do bardzo szybkiego reagowania na te zmiany. Wydaje się, że ta konferencja wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, by dobrze przygotować się do zmian, jakie nas czekają - powiedział zastępca prezydenta.

Wśród tematów, poruszanych na konferencji, znalazły się między innymi zmiany w ustawie o ochronie środowiska, dotyczące opłaty recyklingowej. Mówił o tym Jarosław Piechowicz, dyrektor nowosądeckiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Krakowie.

- Takie spotkania są bardzo ważne przede wszystkim z jednego powodu: ja, jako dyrektor, nie mam bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami; ten bezpośredni kontakt mają moi pracownicy. Miło mi się spotkać z przedsiębiorcami i wysłuchać ich pytań i zagadnień, które ich nurtują – mówił dyrektor Piechowicz.

Spotkanie było okazją do przypomnienia, że w decydującą fazę wkracza przebudowa układu komunikacyjnego po obu stronach Dunajca, w tym zamkniętego już dla ruchu mostu heleńskiego. Wojciech Piech przypomniał, że od jutra zwiększona zostaje częstotliwość kursowania bezpłatnego szynobusu z 30 do 40 kursów na dobę. Zaapelował, żeby problemy dnia codziennego związane z przebudową mostu nie przesłoniły tej ważnej inwestycji.

- Problemy wynikają z tego, że podjęliśmy budowę długo oczekiwanego mostu, który rozwiąże problemy komunikacyjne nie tylko naszego miasta, ale i całego subregionu sądeckiego, ponieważ Nowy Sącz jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym, a brak tego mostu pokazuje, jak istotną rolę on wypełnia – powiedział Wojciech Piech.

Na konferencji poruszone zostały także zagadnienia prawne dotyczące między innymi jakości wody do picia, zmianom w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i tzw. ustawie reklamowej. Mówili o nim przedstawiciele Sanepidu oraz wydziałów zdrowia i architektury Urzędu Miasta Nowego Sącza. Konferencję zorganizował Wydział Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych UM.

źródło: strona int. UM Nowego Sącza 
 
 
CECH Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości
33-300 Nowy Sącz, Rynek 11

Centrala tel.: +48 18 443 75 21

Dyrektor biura
tel.: 18 443 75 21, fax: 18 443 77 07

email: cech@nowysacz.com.pl

Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30
 
 
Copyright © 2005 - 2019 - CECH Nowy Sącz. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Regeneracja pomp hydraulicznych
Projektowanie stron www iPolska.com.pl