Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Gala Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego
 
 
Autor wpisu: Piotr Tengowski
Liczba obrazów: 12 fotografii
Odzwiedziny: 176 wejść
Data utworzenia: 09 styczeń 2019
Autor wpisu: Piotr Tengowski
Liczba obrazów: 16 fotografii
Odzwiedziny: 832 wejść
Data utworzenia: 20 marzec 2018
 
[2018-02-13] Gala Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego
  Podczas  Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się 9 lutego br. w Hotelu Perła Południa w Rytrze, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył wyróżnienia  „za wkład w rozwój gospodarczy Sądecczyzny, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocję regionu w kraju i zagranicą”.
- Rozwój małych i średnich firm oraz tworzenie z nich później gigantów biznesu to dla mnie duma i radość – mówił starosta Marek Pławiak. - Cieszę się, że właśnie na Sądecczyźnie jest tak wiele dobrze rozwijających się firm, które dają zatrudnienie i promują nas w Polsce i na świecie. Dziękuję też za ich współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy i pomoc w poszerzaniu runku pracy. Jako samorząd, cały czas wspieramy małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. 
   Rozstrzygnięto także konkurs „Pracodawca roku 2017”. W kategorii Średnich Przedsiębiorstw zwyciężył  członek naszego Cechu p.Andrzej Grygiel, właściciel  Firmy „GRAND”  z Korzennej.

Firma „GRAND” powstała w 1984 r. jako Zakład Ślusarski w garażu. Zimą wyrabiano w zakładzie podkowy dla koni, a latem zajmowano się dorabianiem części i naprawą snopowiązałek. Z biegiem lat „GRAND” rozwijał się i rozszerzał swoją ofertę opierając ostatecznie swoją działalność na trzech filarach: budownictwie, turystyce i obróbce metalu. Dzięki solidnej, wieloletniej pracy zdobył uznanie w branży budowlanej jako generalny wykonawca – ma na swoim koncie ponad 200 realizacji. Markę i wysoką pozycję u inwestorów na rynku krajowym zapewnił mu wykwalifikowany zespół pracowników. Od 2005 roku jest właścicielem Resortu wypoczynkowego w Chotowej z Hotelem Spa nad zalewem z piaszczystą plażą zanurzonym w sosnowo-dębowym lesie. W 2010 roku firma nabyła stację benzynową w Bartkowej-Posadowej funkcjonującą pod brandem Bliska należącym do grupy Orlen. W 2015 roku w Korzennej oddano do użytku nowoczesny Zakład Produkcyjny z zapleczem biurowym, który powstał dzięki wsparciu funduszy z UE. Dzięki jego nowoczesnemu, sterowanemu numerycznie (CNC) wyposażeniu, firma „GRAND” weszła w segment produkcji podzespołów o wysokich wymaganiach jakościowych i wymiarowych, co pozwoliło jej stać się dostawcą części maszyn dla branż lotniczej, samochodowej czy maszynowej. Firma jest także samodzielnym producentem zaawansowanych technicznie wyrobów metalowych, np. wielofunkcyjnego urządzenia rolniczego BESKID. Firma „GRAND” zatrudnia obecnie 150 osób. Z Urzędem Pracy współpracuje od 2006 roku zgłaszając w tym okresie 109 ofert pracy, w tym 89 stanowisk niesubsydiowanych. W grupie „GRAND” funkcjonuje również Firma M-Grand Mariola Grygiel. Firma założona w 2012 roku zatrudnia obecnie 12 osób, współpracuje z PUP dla PN od 2016 roku zgłosiła w tym czasie 8 stanowisk pracy.

W Gali Przedsiębiorczości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Franciszek Kantor, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka oraz radni powiatowi. Przybyli także: radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.  
Z ramienia Cechu w Gali wzięli udziałi: Cechmistrz p. Jan First i Dyrektor Biura Cechu p. Urszula Gołąb.

Kryształowe Jabłko dla firmy Park M                   

Fot. Maria Olszowska

          


          
 
 
 
CECH Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości
33-300 Nowy Sącz, Rynek 11

Centrala tel.: +48 18 443 75 21

Dyrektor biura
tel.: 18 443 75 21, fax: 18 443 77 07

email: cech@nowysacz.com.pl

Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30
 
 
Copyright © 2005 - 2019 - CECH Nowy Sącz. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Regeneracja pomp hydraulicznych
Projektowanie stron www iPolska.com.pl