Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności 25-lecie Firmy Gastronomicznej "RAJ"

[2017-12-05] 25-lecie Firmy Gastronomicznej "RAJ"

Należąca do członka Zarządu Cechu p. Andrzeja Stawiarskiego Firma Gastronomiczna "RAJ" obchodziła 25-lecie działalności.  Z tej wyjątkowej okazji odbyły się uroczyste obchody rocznicowe, w których wzięli udział dostojni goście z Nowego Sącza i Powiatu.
Praezes Jan First złożył na ręce Jubilata list gratulacyjny i wziął wraz z członkami Zarządu i personelem Biura Cechu udział w uroczystościach.

Sylwetka Jubilata:

Pan Andrzej Stawiarski, właściciel Firmy Gastronomicznej „RAJ” należy do najbardziej aktywnych rzemieślników Sądecczyzny. Tak pod względem zawodowym jak i w życiu społecznym regionu. Pan Stawiarski przeszedł solidną drogę przygotowania zawodowego poczynając od Technikum Gastronomicznego w Nowym Sączu, poprzez Pedagogiczne Studium Techniczne, gdzie uzyskał tytuł Technika Technologii Żywienia o specjalności Żywienie Zbiorowe, aż do Akademii Rolniczej w Poznaniu - dyplom magistra inżyniera Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
  Firma „RAJ” została założona w 1992 roku, posiadając od początku profil gastronomiczno-cukierniczy i specjalizując się w obsłudze bankietów i wesel, oraz  usług uzdrowiskowo hotelarskich. Niezwykła solidność, profesjonalizm i jakość wykonywanych usług szybko przyniosła Firmie uznanie, co zaowocowało pozyskaniem rzeszy klientów, wśród których znalazł się między innym Prezydent RP. Z usług Firmy stale korzystają władze samorządowe oraz liczne organizacje i stowarzyszenia. Dla zaspokojenia rosnącego popytu został wybudowany zakład cukierniczo-gastronomiczno-kateringowy. Firma zatrudnia około 100 osób podzielonych na kilkanaście zespołów weselno-bankietowych, stałą załogę produkcyjną, część administracyjną oraz techniczną. Właściciel znajduje również czas na działalność społeczną. Pracuje w samorządzie gospodarczym rzemiosła, aktywnie udzielając się w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, w ubiegłej kadencji był członkiem Komisji Rewizyjnej, a obecnie zasiada w Zarządzie Cechu, działa również w sądeckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz w Stowarzyszeniu Piekarstwa RP.
   Szczególnie wiele czasu i wysiłku mistrz Stawiarski wkłada w kształcenie przyszłych adeptów rzemiosła. Był nauczycielem zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Nowym Sączu. Obecnie kształci kilkunastu uczniów we własnym zakładzie, a regułą w firnie jest zatrudnianie młodych ludzi kończących w niej naukę. Inż. Stawiarski jest przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnych przy Izbie Rzemieślniczej w Nowym Sączu w zawodach cukiernik i piekarz, jest również przewodniczącym kuratoryjnej Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie kucharz. „Spod ręki” pana Stawiarskiego wyszło już wielu kucharzy, cukierników i piekarzy.
     Inną gałęzią działalności p. Andrzeja Stawiarskiego jest praca w samorządzie terytorialnym regionu. Został wybrany do Rady Miasta i Gminy Stary Sącz, gdzie sprawuje funkcję Wiceprzewodniczącego Rady i Przewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, jest również członkiem Rady Parafialnej w Parafii Gołkowice Dolne.
    Pan Andrzej Stawiarski jest też hojnym sponsorem, wspierającym rozliczne konkursy, imprezy i wydarzenia sportowe, szkolne, religijne i okolicznościowe. Jego działalność charytatywna jest równie rozległa co dyskretna, jako darczyńca p. Stawiarski nie zabiega o rozgłos i reklamowanie swojego nazwiska podczas dofinansowywanych zdarzeń publicznych, mimo to wielokrotnie był z tego tytułu honorowany i nagradzany. Wśród wyróżnień posiadanych przez p. Stawiarskiego  znajdują się, między innymi:  „Złoty i  Platynowy  Medal im. J. Kilińskiego” ZRP,  "Złoty Laur" w konkursie Miesięcznika "Mała Firma", Związku Rzemiosła Polskiego oraz Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług,   Srebrny Krzyż Zasługi,  „Ziarnko Gorczycy” za działalność charytatywną oraz niezliczona już liczba listów gratulacyjnych i podziękowań

Reasumując, Pan Andrzej Stawiarski jest jednym z najbardziej dynamicznych członków społeczności ziemi Sądeckiej.