Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Andrzej Danek w Wieczornych Sądeczan Rozmowach

[2017-05-29] Andrzej Danek w Wieczornych Sądeczan Rozmowach
Prezes Andrzej Danek wziął udział we  Wieczornych Sądeczan Rozmowach, które były nieformalną inauguracją dorocznego Zjazdu Sądeczan.   Spotkanie prowadzone przez Zygmunta Berdychowskiego, zawsze odbywa się w doborowej obsadzie. Tak było i tym razem. Obik mistrza Danka w spotkaniu uczestniczyli:   Ryszard Florek, założyciel i prezes firmy Fakro, Antoni Malczak, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, Jerzy Giza, pedagog, publicysta i historyk, proboszcz parafii św. Małgorzaty ks. Jerzy Jurkiewicz, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek, prezydent Ryszard Nowak i Andrzej Danek, prezes zarządu Klubu Sportowego Sandecja.
Awans sądeckich piłkarzy chyba najbardziej podniósł temperaturę Rozmów Sądeczan, których głównym bohaterem był Andrzej Danek, prezes zarządu klubu. I on liczy na zasobną kieszeń sądeckich przedsiębiorców.
- Nigdy nie spodziewałem się, że klub wejdzie do ekstraklasy. Przecież jest mały i niebogaty. Ale zawsze ratowali nas hojnymi datkami Ryszard Florek, Andrzej Wiśniowski i Zbigniew Szubryt. I mam nadzieję, że będzie tak dalej. Ratował nas ciągle prezydent Ryszard Nowak. Gdyby nie on, sukcesu klubu nigdy by nie było.
Andrzej Danek, który pochodzi z Lipnicy Wielkiej, opowiadał też o swojej miłości do futbolu, którą w dzieciństwie nie raz przypłacił solidnym laniem od matki.
- Ganiałem za piłką, zamiast paść krowy. Mama nie raz przetrzepała mi za to skórę - wspominał Danek.- A teraz znowu uciekłem. Od biznesu. Piekarnię przekazałem dzieciom i zająłem się… piłką. Z sukcesem - mówił prezes Sandecji.

źródło: sadeczanin.info ,  autor:  Agnieszka Michalik. fot. K.S