Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Obradowała Rada Rynku Pracy

[2016-06-29] Obradowała Rada Rynku Pracy
W poniedziałek 27 czerwca obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy Miasta Nowego Sącza. Otwierając obrady, przewodniczący Leszek Langer przywitał wszystkich w imieniu prezydenta Ryszarda Nowaka, po czym przystąpiono do omawiania poszczególnych punktów. Po przyjęciu protokołu z ostatniego posiedzenia rady, Stanisława Skwarło - dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy przedstawiła informację na temat bieżących wskaźników rynku pracy. Omówione zostały kwestie związane z potrzebami, jeśli chodzi o lokalny rynek pracy w Nowym Sączu.
Następnie dyskutowano na temat warunków finansowych i organizacyjnych szkoleń dla młodych pracowników, prowadzonych przez firmy szkoleniowe i potencjalnych pracodawców. Swoje uwagi do obowiązujących standardów szkoleń przedstawili: Piotr Litwiński, Henryk Najduch oraz Jan First. Po długiej dyskusji, przewodniczący rady zaproponował zredagowanie stanowiska Rady Rynku Pracy, które następnie zostanie przesłane do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Dyskutowano także o tym, co zrobić żeby utrzymać niski poziom bezrobocia, obecny jest najniższy od wielu lat.
Następnie przystąpiono do podjęcia uchwał w sprawie zmian do Wyboru form aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych uprawnionych osób w ramach łącznej kwoty ustalonej dla Miasta Nowego Sącza zgodnie z algorytmem na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych zadań fakultatywnych w 2016 roku oraz w sprawie celowości realizacji Programu Aktywizacja i Integracja, który leży w obszarze kompetencji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.
Dyskutowano również na temat ewentualnego umorzenia nienależnie pobranych świadczeń przez dwoje mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

źródło:Wydział Integracji i Rynku Pracy Miasta Nowego Sacza