Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Walne Zgromadzenie Członków naszego Cechu

[2015-05-27] Walne Zgromadzenie Członków naszego Cechu
   W dniu 26.5.2015 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków naszego Cechu. Zebrani w budynku Cechu Rzemieślnicy podsumowali rok miniony uznając, że czas od ostatniego Walnego był dla Cechu okresem pomyślnym. Udało się zrealizować całość zamierzeń planowych i bezkolizyjnie rozwiązywano sprawy bieżące. Celem zasadniczym Zarządu była dbałość o interesy zrzeszonych członków, integracja naszego środowiska, staranie o substancję materialną i finanse cechu, - troskę o godność i prestiż naszej organizacji oraz na sprawy dotyczące szkolenia pracowników młodocianych. Nie zaniedbano zagadnień wsparcia dla członków Cechu pod względem organizacyjnym, doradztwa podatkowego, doradztwa w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Współpraca pomiędzy Cechem,  a wszystkim partnerami rzemieślniczymi, administracyjnymi i samorządowymi układała się poprawnie.

Na wniosek Zarządu Cechu postanowieniem Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
Honorową Odznaką Izby „Za zasługi w rzemiośle” zostali wyróżnieni członkowie Cechu:
Pan Zygmunt Bomba – instalatorstwo elektryczne – Nowy Sącz
Pan Józef Chronowski – stolarstwo – Siołkowa
Pan Wiesław Cieślak – instalatorstwo elektryczne - Nowy Sącz
Pan Andrzej Csorich – instalatorstwo sanitarne i gazowe – Moszczenica Niżna
Pan Andrzej Goławski - wytwarzanie szyldów i reklam – Nowy Sącz
Pan Edward Kumięga – projektowanie – Nowy Sącz
Pan Stanisław Koszut – budownictwo – Czarny Potok
Pan Leszczyński Marian – instalatorstwo elektryczne -
Pan Wiesław Olchawa – malarstwo – Nowy Sącz
Pan Zdzisław Reichert – handel artykułami spożywczymi – Piwniczna
Pan Wojciech Sowa – blacharstwo i lakiernictwo pojazdowe - Wielopole
Pan Mieczysław Timler – instalatorstwo elektryczne – Nowy Sącz
Pan Mirosław Zaucha – roboty wykończeniowe w budownictwie – Nowy Sącz

Na wniosek Zarządu Cechu , w oparciu o wniosek pracodawcy, Postanowieniem Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu Honorową Odznaką Izby „Za zasługi w rzemiośle” zostali wyróżnieni pracownicy członka Cechu, Pana Wiesława Leśniaka:
Pan Marek Dunikowski
Pan Tomasz Kosakowski
Pan Zbigniew Kostrzewa
Pan Tadeusz Leśniak
Odznaczonym serdecznie gratulujemy!

Walne Zgromadzenie przebiegało w spokojnej, rzeczowej atmosferze. Pewnym novum organizacyjnym było wręczenie Świadectw Członkowskich rzemieślnikom przyjętym do Cechu w okresie od poprzedniego Walnego Zgromadzenia (27.05.2014 r.) Świadectwa przynależności trafiły do rąk naszych członków opakowane w nowe, ozdobne okładki z herbem cechu. Ostatnim akordem Walnego, jak za starych dobrych czasów był wspólny obiad całej cechowej rodziny rzemieślniczej.
Niestety, frekwencja na Walnym była taka jak zawsze, czyli niewielka, na trzystu siedemdziesięciu pięciu zrzeszonych rzemieślników  w  Walnym wzięło udział czterdzieści pięć osób.