Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności

Biuletyn Cechowy

APEL DO RZEMIEŚLNIKÓW! Wolne miejsca do nauki zawodu Ponownie apelujemy do Państwa o zgłaszanie w Cechu wolnych miejsc na praktykę, co umożliwiłoby sprawniejsze kierowanie chętnej do nauki zawodu młodzieży do warsztatów naszych członków. Stworzenie takiego „banku miejsc” będzie bardzo przydatne, zwłaszcza u progu nowego roku szkolnego. Niestety w ciągu minionych dwóch miesięcy na naszą prośbę zareagowało zaledwie kilku rzemieślników. Niebywale istotną sprawą jest też kierowanie praktykantów do szkół cechowych. Podjęliśmy trud wyposażenia naszych placówek w najnowocześniejsze pomoce naukowe, zakupiliśmy komputery, telewizory i tablice multimedialne do każdej sali lekcyjnej. Wprowadziliśmy stypendia dla uczniów, udzielamy zapomóg i kupujemy dla uczniów podręczniki szkolne, które można bezpłatnie wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Dwukrotnie w ciągu roku szkolnego organizujemy bezpłatne, atrakcyjne wycieczki dla uczniów, organizujemy również wyjścia do kina i na spektakle teatralne. Szkoła jest bezpieczna, od dawna nie zdarzyły się poważniejsze incydenty, bezpieczeństwo dodatkowo podnosi monitoring, a symboliczne czesne wynosi zaledwie 10 złotych dla uczniów pobierających naukę zawodu u członków Cechu. Szkoły nasze nastawione są na dobrą współpracę z rzemieślnikami i życzliwie wychodzą naprzeciw potrzebom członków Cechu, jednocześnie są też przyjazne dla uczniów. Załatwiamy również wszelkie aspekty formalne edukacji pracowników młodocianych (uczniów), od spisania umowy po refundację kosztów szkolenia ucznia. Jak widać kierowanie uczniów do szkół cechowych leży żywotnym interesie naszych członków i przynosi wymierne korzyści. Powinna nas obowiązywać zasada: UCZEŃ CZŁONKA CECHU KSZTAŁCI SIĘ W SZKOLE CECHOWEJ! ...
middle 26 lipiec 2017